Ahaan – Zakochaliśmy się w tej tajskiej kuchni!!

przez Kuba

AHAAN TO ZNAJOME SMAKI Z TAJLANDII

Znacie to uczucie, kiedy znacie smak potrawy, ale nikt nie potrafi jej odtworzyć? Więc jecie te namiastki pomidorowej, schabowego, croissanta czy czegokolwiek innego, a kiedy wreszcie trafiacie na swój ideał, łzy szczęścia lecą po policzkach.*

Ahaan - Zakochaliśmy się w tej tajskiej kuchni!!

Ahaan - Khao Soi

Tak właśnie mieliśmy ostatnio w AHAAN , jeszcze "nowym" miejscu podającym autentyczną kuchnie tajską. Nawet miejsce, pasaż handlowy w Arkadach pod mostem Poniatowskiego, mimo, że nie powinien, to dokłada swoją cegiełkę do zanurzenia się w ciasnych, ciemnych i pełnych aromatu tajskich uliczek.
AHAAN TO ŚWIETNE JEDZENIE
Gęste, pełne przypraw i z prawilnie chrupiącym makaronem khao soi (46.90 pln). Ta zupa to klasyk kuchni północnej tajladnii. W pierwszej chwili może przypominać curry i to coś właśnie z pogranicza tej konsystencji i zupy, z dodatkiem mięsa, cebuli i kiszonek. Wariantów jest bardzo dużo ale zawsze będzie to mocny i intensywny bulion z charakterystycznymi dwoma makaronami. Jeden w zupie, jeden prażony na chrupko i położony na wierzchu.
Ahaan - Zakochaliśmy się w tej tajskiej kuchni!!

Khao Soi i sałatka Som Tam

Ostra, słona, kwaśna i słodka sałatka Som Tam to szczyty smakowego balansu (34.90 pln). Z każdym kolejnym kęsem mówi więcej mimo że pali w usta coraz bardziej. Najważniejsze jednak w tej sałatce nie jest poziom ostrości a właśnie zachowana równowaga pomiędzy smakami. Do tego chrupkie warzywa (w oryginalnym przepisie używana jest papaja i tak właśnie jest w Ahaan), z mocną nutą sosu rybnego i soku z limonki.
Ahaan - Zakochaliśmy się w tej tajskiej kuchni!!

Morning Glory z boczkiem

Laab (34.90 pln) i Morning Glory (27.90 pln) to kwintesencja tego, czego brakuje kuchni tajskiej w PL. Tyle tu ziół i aromatów to mocno usmażonego a nadal soczystego mięsa. Laab to mielone mięso wieprzowe jednocześnie lekkie, rześkie i kwaśne od mieszanki sosów i ziół, a sycąca bomba w połączeniu z prażonym ryżem

Morning Glory, znane również pod nazwą szpinaku wodnego, to również bardzo charakterystyczne i popularne zioło dla kuchni tajskiej. W tym daniu wymieszane z przyprawami, mocno smażone na woku i podawane z chrupiącym boczkiem to wszystko czego potrzebujemy jeśli chodzi o udany posiłek.

Ahaan - Zakochaliśmy się w tej tajskiej kuchni!!

Laab - mielone mięso wieprzowe z ziołami

MANGO STICKY RICE TO PRAWDZIWA PETARDA

Tyle dobrego jedzenia pojawiło się już w tym poście, a nawet nie ruszyliśmy Mango Sticky Rice (29.90 pln), które Ahaan robi po prostu GENIALNIE! Jest nawet wersja z europizowanym durianem, wychodzi to ładnie i smacznie, chociaż po cichu liczymy na ten mięsisty owoc o konsystencji cebuli w całości na słodkim i klejącym ryżu.

Tutaj uwaga, bo my zjedliśmy swój deser z żółtym mango, które nie zawsze jest dostępne i nie jest jeszcze "najlepszą" wersją tego owocu. Takie to prawdopodobnie tylko w Taj, bo nie wytrzymują podróży do Europy. Mimo wszystko ta pozycja w Ahaan jest cudownie słodka i świeża a śmietankę kokosową możemy spijać tu na litry ;)

Ahaan - Zakochaliśmy się w tej tajskiej kuchni!!

Mango Sticky Rice

Biegnijcie, zamawiajcie, odkrywacie tajską kuchnię. Podpisujemy się wszystkimi kończynami!

*Ps: Poza tymi łzami na policzkach wszystko się zgadza, a i do nich było bardzo blisko!

Ahaan - CH Arkady, Solec 81b, pod mostem Poniatowskiego

Przeczytaj również

Skomentuj!

Strona korzysta z ciasteczek (cookies), żeby przyśpieszyć jej działanie i poprawić jakość dla czytelnika. Akceptuj Czytaj więcej

%d bloggers like this: