przez Kuba

Co zjeść w Budapeszcie?

ZJEDZ

BUDAPESZT!

 

W naszym Ebooku "Zjedz Budapeszt" dostaniesz:

⇒ Gotowe trasy zwiedzania na weekend, podzielone na pojedyncze dni
⇒ Lista sprawdzonych przez nas miejsc do jedzenia blisko atrakcji turystycznych
⇒ Polecenia konkretnych dań, skrót z menu wraz z tłumaczeniami z jęz. węgierskiego
⇒ Jedzenie na każdą kieszeń! Od streetfoodu, przez lokalne bistro do restauracji
⇒ Wskazówki odnośnie transportu i m.in. parkowania w mieście
⇒ Gotowe mapy z odnośnikami do zapisania w telefonie

Ponad 100 stron, naszej odpowiedzi na pytanie co zobaczyć, a przede wszystkim:

Gdzie zjeść w Budapeszcie?

Gdzie zjeść w Budapeszcie!?
Gdzie zjeść w Budapeszcie!?

Największy problem podróżnika? Gdzie dobrze zjeść!

Od kiedy tylko podróżujemy z blogiem zaczynamy zwracać większą uwagę na jedzenie. Żeby było prowadzone lokalnie, żeby produkty były regionalne. Co się okazuje? Dotarcie do fajnych gastronomii, w szczególności w obcym kraju, bywa bardzo trudne!

A jeśli dodać do tego informacje o aktualnym menu, godzinach otwarcia, przystępne ceny i żeby było w okolicy zabytków? To syzyfowa praca. Informacje na portalach z recenzjami są aktualizowane rzadko, recenzje potrafią być nieszczere albo niedokładne, czasem wręcz lokale kupują sobie przychylne komentarze - żeby tylko pojawiać się wyżej w wyszukiwaniach.

Blogów i przewodników podróżniczych jest mnóstwo - sami z nich korzystamy układając trasy - ale brakuje przewodników z krwii i kości o jedzeniu. Nie tylko fajnych lokalach, również o historii lokalnej gastronomii.

I właśnie na tym właśnie skupiamy się w tym ebooku! 

Odkrywamy dla Was stolicę Węgier tak, jak jeszcze nikt przed nami. Same sprawdzone przez nas osobiście lokale z dokumentacją w formie recenzji i mnóstwa zdjęć. Gotowe trasy do zwiedzania z nałożonymi zabytkami, punktami widokowymi na zdjęcia i pobliskimi restauracjami z super jedzeniem! Koniec scrollowania Trip Advisora, koniec obaw przed przepłaconym słabym jedzeniem i pułapkami dla turystów.

Z nami nie wyjedziecie z Budapesztu głodni!

Co dokładnie znajdziesz w tym ebooku?

⇒ Gotowe trasy zwiedzania na weekend, podzielone na pojedyncze dni
⇒ Lista sprawdzonych przez nas miejsc do jedzenia blisko atrakcji turystycznych
⇒ Polecenia konkretnych dań, skrót z menu wraz z tłumaczeniami z jęz. węgierskiego
⇒ Pomysły i adresy na smaczne zakupy i prezenty
⇒ Wskazówki odnośnie transportu i m.in. parkowania w mieście
⇒ Gotowe mapy z odnośnikami do zapisania w telefonie

Podzieliliśmy wszystko na rodzaje posiłków - śniadania/obiado-kolacje/streetfood/desery, dodaliśmy przetłumaczone menu z języka węgierskiego (a jest bardzo trudny!), napisaliśmy kilkanaście stron na temat samej stolicy Węgier, typowego miejscowego jedzenia i skąd wzięła się papryka i gulasz. Wszystko starannie przygotowane przez nas, a następnie sprawdzone na miejscu i okraszone mnóstwem pysznych zdjęć!

Co jeszcze otrzymasz w cenie książki?
Kompletny zestaw Map Google do zapisania z gotowymi trasami przechodzącymi zarówno koło zabytków, miejsc z ciekawymi ujęciami na zdjęcia, jak i wspomnianymi knajpami, restauracjami i barami. Zestaw ciekawostek na temat stolicy Węgier, nasze doświadczenia i porady przed wyjazdem. 

Gdzie zjeść w Budapeszcie!?
Gdzie zjeść w Budapeszcie!?

Kim jesteśmy?

Od 2017 roku prowadzimy bloga kulinarnego Kulinarnie Niepoważni. Mieszkamy w Warszawie, odwiedzamy lokalne knajpy, piszemy recenzje. Zachęcamy wszystkich do wspólnego jedzenia na mieście i poznawania nowych kuchni. To zajawka, którą żyjemy i interesujemy się na co dzień i przynosi nam mnóstwo frajdy i przygody.

Piszemy, pracujemy i działamy we trójkę, a więcej o nas znajdziesz w dziale... O Nas! (link)

Rozszerzamy tę działalność blogową również na podróże i skupiamy się w szczególności na miejscowej (niekoniecznie regionalnej) kuchni. Fajne stylowe miejsca, ciekawi ludzie i przede wszystkim genialne jedzenie. Kilka naszych wpisów z miejsc dookoła globu znajdziesz na dole tej strony!

Znajdziesz nas na: Facebook'u - link / Instagramie - link

Do tego nagrywamy własny Podcast Kulinarny, który znajdziesz m.in na Spotify albo iTunes.

DLACZEGO WARTO KUPIĆ TEN EBOOK?

Przygotowywanie się do wyjazdów jest zadaniem pracochłonnym i żmudnym - przynajmniej jeśli chcesz to zrobić dobrze i rzetelnie. Wiemy to z własnego doświadczenia. Godziny spędzone na przeszukiwaniu internetu, potwierdzanie informacji z wielu źródeł, ustalanie trasy....

Pomyślisz sobie, OK, ale te miejsca, te recenzje, mogę to znaleźć w necie za darmo.

Wbrew pozorom nie jest to takie proste zadanie. Przekopywanie blogów, wyszukiwanie informacji na forach, grupach na fejsbuku, po hasztagach na instagramie. Informacji i ciekawostek szukamy nawet na Reddicie! - jeśli nie wiesz co to jest, to kolejny punkt, że ten ebook jest Ci potrzebny ;). Zajmuje to całe mnóstwo czasu, a dobrze jeśli informacje są chociaż spójne!

Niestety często są to porozrzucane informacje, źle udokumentowane, brakuje zdjęć, tłumaczeń… Lista zabytków, cudów natury, punktów widokowych jest jeszcze w miarę prosta. Choć oczywiście zależy to od kierunku wyjazdu. Zauważyliśmy jednak że problem robi się przynajmniej 10x trudniejszy, kiedy zaczniemy szukać:

„Co zjeść w Budapeszcie?”

Wpisy czasem zawierają parę miejsc, ale brakuje adresów. Czasem to "lista rzeczy 5 rzeczy, które MUSISZ ZJEŚĆ!", a kończy się na liście jedzenia z Wikipedii bez żadnego adresu. Podeszliśmy do tematu tak, jak sami szykujemy się na urlop. A nie ma nic gorszego, niż skończyć cały dzień zwiedzania posiłkiem niesmacznym i przepłaconym.

GDZIE ZJEŚĆ?

Konkretne lokale i adresy. Wybrane pozycje z menu przetłumaczone, wraz z orientacyjnymi cenami. Mnóstwo zdjęć, a to wszystko zebrane w rozdziały z podziałem na różne posiłki.

ZAUFANIE

Zaufanie to dla nas rzecz nadrzędna. Coś co odróżnia nas od zwykłych serwisów typu Tripadvisor lub Zomato. Na naszym blogu łatwo sprawdzisz w jakich miejscach byliśmy, gdzie nam smakowało i czy mamy podobny gust do jedzenia. Co i dlaczego polecamy - po to żeby nabrać zaufania do nas i do tego co robimy.

CO ZOBACZYĆ?

Gotowe trasy opisane i przygotowane do ściągnięcia, lista zabytków i ciekawostek, miejscówki na fajne zdjęcia i porady z naszych wizyt w Budapeszcie. Ponad 100 stron wszystkiego o Budapeszcie!

NADAL WĄTPLIWOŚCI?

Gdzie zjeść w Budapeszcie!?

Kliknij we wpisy poniżej i przekonaj się jak piszemy:

To nasze teksty z wizyt w różnych miejscach na świecie. Potraktuj je jak przykłady tego jak piszemy i co i gdzie lubimy jeść. W ebooku "Zjedz Budapeszt!" Znajdziesz ponad 100 stron wypełnionych poradami co i jak zwiedzać, gotowymi trasami po mieście. A samych lokali, które polecamy, jest całe 60 stron!

Strona korzysta z ciasteczek (cookies), żeby przyśpieszyć jej działanie i poprawić jakość dla czytelnika. Akceptuj Czytaj więcej